Účast na Head of Prague 2023

Dne 4. 11. 2023 se konal 8. ročník distančního závodu Head of Prague. Tohoto 6 kilometrového závodu na osmách se účastnilo několik našich členů.

Pohled na veslařský ostrov a zázemí Head of Prague 2023

LS Brno se účastnilo hned 3 kategorií: osmy juniorů a dorostenců, osmy žen a osmy mix (4 muži, 4 ženy). Nejvíce bylo našich členů v osmách mix. Nejlépe se dařilo v kategorii osmy žen, kdy Alice Prokešová a bývalá členka Radka Novotníková dojely se svojí posádkou Zeptejte se Tomáše na prvním místě. Radka pokračovala na vítězné vlně a jela druhý distanční závod s posádkou 90s Crew v kategorii 8+ mix, která také v této kategorii vyhrála.

Vítězná posádka žen Zeptejte se Tomáše s Radkou Novotníkovou a Alicí Prokešovou

V kategorii 8+ mix byly i další úspěšné posádky. Posádka Čtvrtý místa s Kryštofem Blahou a Terezou Hrbáčkovou dojela na 2. místě. Těsný souboj našich svěřenců předvedly posádky Eliška hledá muže na večer a Krisáci, v napínavém souboji až dokonce zvítězila první jmenovaná posádka, dojela jsi pro celkové 5. místo v kategorii. Krisáci dojeli na 6. místě. Na 11. místě se umístila posádka Mix Termix, kde seděli pouze 2 naši členové a 20. místo obsadil nejzkušenější účastník Ivo Klemeš s posádkou Pozdní sběr.

Nahazování a kontrola lodi na závod členem LSB (Tomáš Vodička)

V kategorii osmy juniorů a dorostenců měl oddíl pouze jedno zastoupení. Byl jím Jan Lasota v posádce Dáme party?. Dojeli jsi pro hezké 3. místo.

Posádka Krisáci v první půlce trati
(Studená, Přikrylová, Dufek, Müller, Boušková, Doležalová, Vodička, Lízal, Stošek (k))

Všichni si závody náramně pochvalovali. Atmosféra byla neskutečná, počasí bylo dobré a vítr minimální. Jako klub doufáme, že poslední závody na vodě roku 2023 si naši členové užili, ať už byl výsledek jakýkoliv. Nyní se můžeme plně připravovat na zimní sezónu a závody na trenažerech.

Účastníci Head of Prague 2023

foto: Ondřej Kroutil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.