Primátorky 2022

109. ročník legendárních závodů na Vltavě v srdci Prahy byl plný překvapení a naše posádky bojovaly ze všech sil.

4. a 5. června se konal 109. ročník Primátorek. Tento závod má dlouhodobou tradici a díky svému umístění do srdce Prahy na náplavku je i velmi oblíbený v široké veřejnosti.
Závod je velmi náročný nejen pro veslaře, ale také pro jejich kormidelníky, protože dráha obsahuje proslulou ostrou zatáčku pod Vyšehradem.
Finálové jízdy (Finále A) jste mohli sledovat živě či ze záznamu na ČT Sport.

Náš klub se vydaly reprezentovat posádky osem dorostenců, juniorů, juniorky spojily síly se ženami a vznikla tak jedna čistá posádka a jedno společenství s Bohemians Praha. Dále za nás bojovali dva skifaři Martin Dufek a Adam Lízal.

Martin Dufek závodící na skifu.

? Odkaz na fotogalerii ze závodů zde.

Umístění

Nejlépe se umístilo ženské společenství (ženy a juniorky) a to na krásném 3. místě.?
? Ve složení – Veronika Levíčková, Eliška Hoplíčková, Anna Přikrylová, Alice Prokešová a Veronika Burešová. Z žen Bohemians je nutno vyzvednout Tamaru Konopovou, která je odchovankou z našeho klubu.

Dále pak společenství našich dorostenců, kteří se spojili s VK Lysá nad Labem a dojeli si pro 5. místoZdeněk Havlíček, Jan Lasota, Maximilian Tronner, Ondřej Novotný. Kluci překvapili, protože i bez možnosti si posádku s Lysou dopředu sjet podali výborný výsledek.

Na 7. místě dojelo společenství juniorů, ti se spojili s VK Jordán. Těm, ale štěstí nepřálo a každý závod startovali v jiném složení. Semifinále byli dokonce nuceni jet pouze jako sedmičlenná posádka.
Posádka juniorů se skládala z Milana Stoška, Tadeáše Kubína, Matyáše Horejska, Jakuba Vančury, Jakuba Sprinzla, Jakuba Horáka a Kryštofa Blahy, ten ale po prvním závodě odstoupil ze zdravotních důvodů a následující den byl nahrazen Davidem Kolářem. O překonání pověstné zatáčky pod Vyšehradem se postarala na kormidle sedící Lenka Boušková.

9. místo obsadila naše čistá posádka žen a juniorek.
Ty závodili ve složení – Karolína Sadílková, Ema Horová, Magdalena Heroudková, Natálie Čížková, Tereza Hrbáčková, Lenka Boušková, Marie Doležalová, Lucie Dvořáková a na kormidle Eva Švejnohová.

Na skifu se umístil pouze Martin Dufek a to na 6. místě. Adam Lízal nakonec nevystartoval ve Finále B kvůli zdravotním komplikacím.

? Na kompletní výsledky se můžete podívat zde.

Veronika Levíčková, Eliška Hoplíčková, Anna Přikrylová, Alice Prokešová, bronzová posádka žen a juniorek.

Univerzitní osmy

3. června se před zahájením Primátorek konal 12. ročník univerzitních osem. A i v univerzitních posádkách jste mohli vidět naše veslaře.
Univerzitní osmy sice nejedou celou dvou kilometrovou dráhu, ale i tak mnohdy nabízí napínavou podívanou.

Barbora Kárová a Marie Doležalová závodili na osmě za Mendelovu univerzitu Brno. Dojeli pro 7. místo.

Za VUT Brno nás reprezentovali Tomáš Vodička a Nikolas Ullrich. Ti si dojeli pro bramborové 4. místo.

? Na kompletní výsledky se můžete podívat zde.

Všem závodníkům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších závodech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.