Mistrovství světa v Račicích 2022

V Račicích na Labe aréně se po dlouhých třiceti letech konalo mistrovství světa mužů a žen. Z našeho klubu to byla děvčata Alice Prokešová a Radka Novotníková.

Od 18. do 25. září jsme mohli sledovat vrchol světové veslování, které se po opravdu dlouhé pauze konalo opět tady u nás v Česku. Závody jsme mohli sledovat jak na ČT sport tak na oficiálním webu World Rowing. A opravdu bylo na co se koukat, výkony všech posádek byly úchvatné. Kromě hlavních závodů byl i hojný doprovodný program, jako třeba zahajovací večer před prvními závody a nebo exhibiční závod Ondřeje Synka na rozloučení s jeho závodní kariérou.

Dronová show ze zahajujícího večerního ceremoniálu, doprovázená ohňostrojem.

Dvojskif

Svoji premiéru na Mistroství světa měla naše Alice s Markétou Nedělovou z Břeclavi a společně se na startu usedly do dvojskifu.
Během své premiéry sbírali cenné zkušenosti a každým závodem se zlepšovali.

Alice s Markétou na pondělním startu.

V pondělním závodě dojeli páté a museli do opravné jízdy. Tam předvedli skvělí výkon, ale bohužel nestačil na semifinále A/B. Takže holky se měly spolu na start postavit ve finále C. Toho se už, ale bohužel Alice nezúčastnila, ze zdravotních důvodů musela odstoupit.

💔💔Člověk míní, život mění. Svůj první světový šampionát nedokončím. Objevily se zdravotní problémy, které řekly “ne” nedělnímu finále C, které jsem tak sledovala jen z okna😔

Slzy byly, mrzí to moc. Zvlášť, když v té lodi nesedíte sami, máte to společně rozjetý a ještě je to doma.

Holky to statečně dobojovaly až do konce, nicméně jsme si s @marketa_ned pomýšlely na lepší umístění..

I tohle je ale sport. Co bolí, to přebolí a nezbývá, než se sebrat a jít dál.

Jsem vůbec vděčná za příležitost, za ty dva starty, které jsme tu stihly odjet. Věřím, že jsme s Maky ještě neřekly poslední slovo a v další sezóně se předvedem v plné parádě.

Díky moc všem, kteří jste nám fandili!🤍

Vyjádření Alice k odstoupení ze závodů na soc. sítích

Alici budeme rozhodně držet palce a velmi fandit do příští sezóny, kde se budeme těšit na její skvělé výkony a budeme doufat, že ji třeba znovu uvidíme na startu příští rok na Mistrovství světa.

Alice s Markétou

Dvojka

Radka a Pavlína, dvě holky s krásným úsměvem a ještě krásnějším veslováním.
Po startu na Mistrovství Evropy, kde vyjely ve finále B skvělé 2. místo. Startovaly i na domácím Mistrovství světa v Račicích.

Radka s Pavlínou v pondělní opravné jízdě

V nedělní rozjížďce skončily 4. a musely tak v pondělí jet opravnou jízdu, kterou však ovládly a postoupily do semifinále. Ve čtvrtečním semifinále jely co to šlo, ale na postup do finále A to nestačilo a skončily těsně pod čarou na čtvrtém místě s postupem do finále B. Pro holky byla dnem D sobota 24.9.2022…Holky v napínavém a vyrovnaném závodě musely jet na 100% až do konce, ale závod zvládly, ovládly a vyhrály tak finále B, což je řadí na celkové, naprosto úžasné 7. místo na Mistrovství světa..
Radce i Pavlíně moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů, kterých se v budoucnu určitě dočkáme a těšíme se na ně.

Šťastná děvčata po výhře ve finále B

Radka s Pavlínou poskytli i dva rozhovory pro iROZHLAS
O tom jak musí skloubit veslování se školou se můžete dočíst zde.
A druhý článek si můžete přečíst zde.

Všem závodníkům držíme pěsti a přejeme mnoho úspěchů v příštích závodech, obzvlášť našim holkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.