Mistrovství světa v Račicích 2022

V Račicích na Labe aréně se po dlouhých třiceti letech konalo mistrovství světa mužů a žen. Z našeho klubu to byla děvčata Alice Prokešová a Radka Novotníková.

Od 18. do 25. září jsme mohli sledovat vrchol světové veslování, které se po opravdu dlouhé pauze konalo opět tady u nás v Česku. Závody jsme mohli sledovat jak na ČT sport tak na oficiálním webu World Rowing. A opravdu bylo na co se koukat, výkony všech posádek byly úchvatné. Kromě hlavních závodů byl i hojný doprovodný program, jako třeba zahajovací večer před prvními závody a nebo exhibiční závod Ondřeje Synka na rozloučení s jeho závodní kariérou.

Dronová show ze zahajujícího večerního ceremoniálu, doprovázená ohňostrojem.

Dvojskif

Svoji premiéru na Mistroství světa měla naše Alice s Markétou Nedělovou z Břeclavi a společně se na startu usedly do dvojskifu.
Během své premiéry sbírali cenné zkušenosti a každým závodem se zlepšovali.

Alice s Markétou na pondělním startu.

V pondělním závodě dojeli páté a museli do opravné jízdy. Tam předvedli skvělí výkon, ale bohužel nestačil na semifinále A/B. Takže holky se měly spolu na start postavit ve finále C. Toho se už, ale bohužel Alice nezúčastnila, ze zdravotních důvodů musela odstoupit.

??Člověk míní, život mění. Svůj první světový šampionát nedokončím. Objevily se zdravotní problémy, které řekly “ne” nedělnímu finále C, které jsem tak sledovala jen z okna?

Slzy byly, mrzí to moc. Zvlášť, když v té lodi nesedíte sami, máte to společně rozjetý a ještě je to doma.

Holky to statečně dobojovaly až do konce, nicméně jsme si s @marketa_ned pomýšlely na lepší umístění..

I tohle je ale sport. Co bolí, to přebolí a nezbývá, než se sebrat a jít dál.

Jsem vůbec vděčná za příležitost, za ty dva starty, které jsme tu stihly odjet. Věřím, že jsme s Maky ještě neřekly poslední slovo a v další sezóně se předvedem v plné parádě.

Díky moc všem, kteří jste nám fandili!?

Vyjádření Alice k odstoupení ze závodů na soc. sítích

Alici budeme rozhodně držet palce a velmi fandit do příští sezóny, kde se budeme těšit na její skvělé výkony a budeme doufat, že ji třeba znovu uvidíme na startu příští rok na Mistrovství světa.

Alice s Markétou

Dvojka

Radka a Pavlína, dvě holky s krásným úsměvem a ještě krásnějším veslováním.
Po startu na Mistrovství Evropy, kde vyjely ve finále B skvělé 2. místo. Startovaly i na domácím Mistrovství světa v Račicích.

Radka s Pavlínou v pondělní opravné jízdě

V nedělní rozjížďce skončily 4. a musely tak v pondělí jet opravnou jízdu, kterou však ovládly a postoupily do semifinále. Ve čtvrtečním semifinále jely co to šlo, ale na postup do finále A to nestačilo a skončily těsně pod čarou na čtvrtém místě s postupem do finále B. Pro holky byla dnem D sobota 24.9.2022…Holky v napínavém a vyrovnaném závodě musely jet na 100% až do konce, ale závod zvládly, ovládly a vyhrály tak finále B, což je řadí na celkové, naprosto úžasné 7. místo na Mistrovství světa..
Radce i Pavlíně moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů, kterých se v budoucnu určitě dočkáme a těšíme se na ně.

Šťastná děvčata po výhře ve finále B

Radka s Pavlínou poskytli i dva rozhovory pro iROZHLAS
O tom jak musí skloubit veslování se školou se můžete dočíst zde.
A druhý článek si můžete přečíst zde.

Všem závodníkům držíme pěsti a přejeme mnoho úspěchů v příštích závodech, obzvlášť našim holkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.