Mistrovství světa juniorů 2021

Minulý týden, 11. – 15. 8. se konalo Mistrovství světa juniorů v bulharském Plovdivu a reprezentovali nás hned 3 naši kluboví svěřenci, všichni pod vedením Jakuba Litery.

Dvojskif kluků

Ve dvojskifu nás reprezentoval náš nejlepší junior Jakub Sprinzl. Jel společně s parťákem Ondřejem Pecivalem z Tábora. Kluci spolu jezdí od letošního jara a už se jim povedlo vyhrát národní šampionát a vybojovat medaili z mezinárodní regaty na Bledu.

V rozjížďkách se kluci postavili proti posádkám ze Slovinska, Itálie, USA, Francie a Nizozemska. Kluci se v takto nabité mezinárodní konkurenci neztratili a perfektním výkonem si dojeli na druhé postupové pozici, nestačili pouze na Francouze a čekalo je tak 2 dny volno před víkendovým semifinále.

V semifinále se postavili proti posádkám z Německa, Itálie, Polska, Jihoafrické Republiky a Slovinska. Kluci bojovali až do posledního metru, avšak bohužel dojeli na čtvrté příčce a brána velkého finále se jim tak těsně zavřela.

Ve finále B kluci předvedli zase brilantní výkon, kdy jasně zvítězili a ukázali tak, že si zasloužili být ve velkém finále.

Celkově se tak kluci vrací domů se 7. místem a velkými ambicemi na Mistrovství Evropy a do další sezóny, protože oba kluci jsou junioři teprve prvním rokem.

Dvojskif holek

Ve dvojskifu holek se ukázaly obě naše juniorky z Brna. Zuzana Pazourková, která vesluje teprve rok usedla společně s Lenkou Studenou. Holky spolu jezdí také od jara, kdy ukázaly, že ve své kategorii jsou v republice nejlepší a zvítězili jak na domácím šampionátu, tak ve všech kontrolních testech a povedlo se jim získat medaili i na mezinárodní regatě na Bledu.

V rozjížďkách se holky postavily proti posádkám z Francie, Litvy, Nizozemska, Rakouska a Slovenska. Holky bojovaly až do posledního metru a i když byly ke konci trati nejrychlejší, nepodařilo se jim už dohnat ztrátu a skončily tak na třetí pozici za posádkami z Francie a Nizozemska. Čekala je tak další den opravka.

V opravkách začaly holky velmi rozvážně a i když to v polovině trati vypadalo, že jim postupové místo unikne, tak se propracovaly z posledního místa a v posledních pár set metrech se prohnaly kolem posádky Dánska a těšit se tak mohly z druhé, postupové pozici za posádkou Irska.

V semifinále už holky bohužel neměly tolik sil a i když bojovaly statečně, skončily na páté pozici a do velkého finále tak nepostoupily.

Ve finále B holky vyrazily zase z konce startovního pole a postupně se propracovaly až na konečnou třetí pozici.

Celkově se tak holky vrací s 9. místem a mohou být velmi spokojené a těšit se na říjnové Mistrovství Evropy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.