Mistrovství oblasti Morava 2024

Minulý víkend, tedy 8. – 9. června 2024 u nás proběhlo Mistrovství oblasti Morava. Naši členové otestovali své síly v moravské a slovenské konkurenci a samozřejmě předvedli skvělé výkony! Atmosféra byla naplněná sportovním duchem, nadšením a vzájemnou podporou. Povzbuzovali je nejen jejich trenéři a rodiny, ale i místní fanoušci, kteří neváhali přijít a podpořit své favority. Organizační tým také odvedl skvělou práci, aby vše probíhalo hladce a bez problémů, a díky jejich úsilí se tento sportovní víkend stal nezapomenutelnou událostí.

Naše vítězné úspěchy

Mezi naše nejvýraznější úspěchy patří například vítězná osma mužů ve složení Sprinzl, Vančura, Dufek, Hönig, Lepier, Havlíček, Procházka, Blaha a Levíčková, která dominantním výkonem zvítězila s náskokem 13 sekund na druhou posádku Hodonína. Kluci si tak spravili chuť z poslední účasti na 111. Primátorkách, kde vyhráli malé finále. Navíc měli možnost závodit na naší nové Filippi osmě, kterou se nám podařilo zakoupit zejména díky podpoře firem MILT a Triexpert.

Dalšího výrazného úspěchu dosáhl dorostenec Lukáš Konečný, který opět potvrdil svou skvělou formu a v disciplíně skif zvítězil se slušným náskokem 5,5 vteřiny. Ve stejné disciplíně startovala i dorostenka Kristýna Kárová, které se také podařilo zvítězit s výrazným náskokem 6 vteřin na druhou skifařku.

Muži Sprinzl, Vančura, Dufek a Blaha spolu startovali kromě osmy i v párové čtyřce, kde s bezpečným náskokem zvítězili. Kluci spolu startovali ještě i na čtyřce bez kormidelníka s drobnou změnou v obsazení, kdy Kryštofa Blahu nahradil Radim Hönig. V této sestavě opět zvítězili. Ještě dominantnější výkon pak předvedla posádka dvojskifu dorostenců ve složení Bláha a Štěpánek, kteří opět předvedli svou skvělou formu a zvítězili s náskokem 8,5 vteřin na druhou posádku.

Oproti mužům nezůstaly pozadu ani ženy a to konkrétně dvojka bez kormidelníka žen ve složení Burešová a Doležalová, když vyhrály své finále s úctyhodným náskokem 16,5 vteřin na druhou posádku. Holky ve stejném složení předvedly svou dominanci i na dvojskifu, kde opět zvítězily s 11 sekundovým náskokem. Mája Doležalová svou sbírku navíc doplnila ještě vítězstvím na skifu.

Další úspěchy

Pozadu nezůstaly ani další posádky našich závodníků, kteří brali mnoho medailových pozic. Celkové výsledky našeho klubu můžete vidět zde:

Náš klub se tak umístil na celkovém 4. místě v součtu bodů do Moravského poháru.

Všem našim závodníkům moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů pro nadcházející Mistrovství ČR! Jsme nesmírně hrdí na jejich dosavadní výsledky a odhodlání, se kterým přistupují ke každému závodu. Věříme, že jejich tvrdá práce a neúnavná příprava přinesou úspěch nejen jim. Děkujeme také našim trenérům a podpůrnému týmu za jejich neuvěřitelnou podporu a profesionalitu.

Za fotografie děkujeme Zdeňku Šišmovi.