Mistrovství Evropy juniorů 2021

O víkendu 9. – 10. 10. probíhalo v německém Mnichově juniorské Mistrovství Evropy, kde náš klub reprezentovali hned 4 členové, většina pod vedením Jakuba Litery.

Dvojskif kluků

Po úspěšném Mistrovství světa juniorů pokračoval Jakub Sprinzl s parťákem Ondřejem Pecivalem v trénování na Mistrovství Evropy.

V sobotní rozjížďce se kluci postavili proti posádkám ze Slovinska, Maďarska, Polska a Chorvatska. Svým skvělým výkonem si dojeli pro druhé místo a zajistili si tak přímý postup do semifinále A/B.

V nedělním semifinále se postavili proti posádkám z Ukrajiny, Itálie, Německa, Polska a Litvy. Kluci nenechali nic náhodě a s druhým nejrychlejším časem si zajistili postup do odpoledního finále A.

Ve finále A předvedli kluci brilantní výkon a dojeli si pro fantastické druhé místo! Nestačili pouze na závodníky z Polska, kteří jim ujeli o 1,13 vteřin.

Čtyřka s kormidelníkem

Ve čtyřce s kormidelníkem nás reprezentoval Jakub Vančura, který se v srpnu účastnil závodu Coupe de la Jeunesse, ve kterém s posádkou vybojovali 1. a 2. místo.

V sobotní jízdě o dráhu se kluci postavili proti posádkám z Ruska, Německa, Maďarska, Ukrajiny, Itálie a dojeli si pro páté místo.

V nedělním finále šli do závodu s čistou hlavou a dojeli si pro fantastické třetí místo! Necelou vteřinu od druhých Rusů a pět vteřin od prvních Italů.

Dvojskif holek

Ve dvojskifu holek se ukázaly obě naše juniorky z Brna. Lenka Studená a Zuzana Pazourková, které se také účastnili juniorského Mistrovství světa.

Holky se v sobotní rozjížďce postavily proti posádkám ze Slovinska, Řecka a Nizozemska. Třetím místem si zajistily postup do semifinále nedělního A/B.

V semifinále závodily na holky z Belgie, Řecka, Itálie, Německa a Lotyšska. I když Léňa se Zuzkou bojovaly do posledního metru, nakonec si dojely pro čtvrté místo a odpoledne je tak čekalo finále B.

Ve finále B holky vyrazily z konce startovního pole a postupně se propracovaly až na konečnou třetí pozici. Celkově se tak vrací s 9. místem!

Všem závodníkům i trenérům moc gratulujeme a přejeme hodně sil do další sezóny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.