MČR ve sprintu a MČR družstev 2023

Účast Lodních sportů Brno na MČR ve sprintu 2023 a MČR družstev 2023

Kárová Krystýna, Hrbáčková Johana; dvojskif 2.místo MČR ve sprintu

Ve dnech 22. 9. – 24. 9. se konaly závody Mistrovství České republiky ve sprintu (22.9.) a Mistrovství České republiky družstev (23.9. – 24.9.) ve Sportcentrum areálu Račice. Naši členové se účastnili obou dvou závodů a vrátili se domů s cennými kovy hned z několika kategorií.

Mračna nad cílem finále sprintu osmy žen

I přes nepřízeň počasí na páteční sprintové závody se naši závodníci drželi. Dopoledne se většina našich posádek probojovala do finále a tím si vysloužili soutěž o medaile. Z 21 bojů o medaile, kterých se LS Brno účastnilo vybojovalo hned 5 medailí, 4 stříbrné a 1 bronzovou. Nejlépe se nám dařilo v kategorii dorostenek, kde se nám povedlo získat 3 medaile. Medailové posádky jsou:

kategorieumístění závodník
1x ž2.Doležalová Marie
2- dky3.Franková L., Růžičková A
2x dky2.Hrbáčková J., Kárová K.
8+ dky2.Lepierová E., Dvořáková M., Franková L., Růžičková A., Hrbáčková J., Novotná K., Kárová K., Literová A., Levíčková V. (k)
8+ jři2.Kafoněk M., Havlíček Z., Žalud R., Horák J., Novotný O., Horejsek M., Bláha K., Lasota J., Literová A. (k)
Tabulka medailových posádek MČR sprint 2023

Všichni účastníci dali do sprintů vše co bylo silově k dispozici. Úspěchy i neúspěchy se ale museli nechat plavat. Závodníky čekali důležitější závody, Mistrovství České republiky družstev 2023. Poslední možnost získat cenné body do Českého veslařského Poháru.

4- muži připravující se na boj o medaile

Do víkendových závodů naši závodníci s plným nasazením, i přes velkou konkurenci se v sobotu podařilo 12 posádkám z 25 probojovat do finále A. Zbylých 13 posádek automaticky postoupilo do finále B. V neděli se pak pětici posádek povedlo vybojovat cenné kovy. 4 bronzy a 1 zlato byly vybojovány našimi svěřenci. Nejlépe se dařilo v kategorii starší žáci. Získali dohromady 3 medaile, Zlato na 2x, bronz na 1x a 4x+. Ve stejném složení jako na sprint si naše dorostenky dojeli pro bronz na osmě a naše juniorky na dvojskifu (Burešová, Hrbáčková) završili závody bronzovou medailí. Za zmínku stojí i nespočetné množství bramborových medailí za 4. místo. V mnoha kategoriích dojeli Lodní sporty těsně za medailovými umístěními.

Osma dorostenek při předávání bronzových medailí

Ve výsledku byly závody pro účastníky povedené. Každý z nich si výborně zazávodil a bodově přispěl do Poháru ve veslování 2023. Celkově Lodní sporty Brno skončili na 10. místě. Nyní už jen zbývá rozloučit se s normální tratí pro rok 2023 a těšit se na zimní přípravu a začátek další sezóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.